O nas...


   

Z wielką przyjemnością chcemy Państwu przedstawić naszą Zagrodę Edukacyjną ''Stefanówka'', zlokalizowaną w miejscowości Nowa Szarlejka w gminie Wręczyca Wielka. Gospodarstwo położone jest w miejscu niezwykle spokojnym i zacisznym,  w otoczeniu pól i lasów, zaledwie 10 km od centrum Częstochowy i Kłobucka.

Serdecznie zapraszamy do Naszej zagrody i uczestniczenia w proponowanych przez nas zajęciach edukacyjnych z zakresu hodowli zwierząt, prac gospodarskich, florystyki, kultury regionu oraz przyrządzaniu potraw regionalnych.

Nasza Zagroda Edukacyjna ''Stefanówka'' należy do certyfikowanej Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, zrzeszającej certyfikowane Zagrody Edukacyjne w całej Polsce. Ta Ogólnopolska Sieć prowadzona i zarządzana jest przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie. Służy ona upowszechnieniu idei edukacji w gospodarstwie rolnym oraz promocji działalności zagród edukacyjnych. Uczestnicy sieci spełniający odpowiednie wymogi otrzymują prawo do identyfikowania obiektu logo zagrody edukacyjnej.

 

Logo Zagroda Edukacyjna Wektorowe

 Logo ''Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych''

 

W maju 2016 roku Zagroda Edukacyjna ''Stefanówka'' wraz ze śląskimi Gospodarstwami jako jedna z założycieli ''powołała do życia'' ''Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego''. Jego członkowie to właściciele kilkunastu gospodarstw, w których prowadzona jest edukacja. Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w 2017 roku Zagroda Edukacyjna ''Stefanówka'' wraz z pozostałymi założycielskimi Gospodarstwami wspólnie utworzyła ''Szlak Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego''.


Zapraszamy na stronę szlaku: https://www.gospodarstwaedukacyjne.pl/gospodarstwa

 

Logo Szlaku Wektorowe

Logo ''Szlaku Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego''

 

Ponadto posiadamy certyfikat dwumiesięcznika ''Sielskie Życie'' przyznawany gospodarstwom agroturystycznym wytwarzającym zdrowe lub ekologiczne produkty, zajmującym się rękodzielnictwem, którym są bliskie polskie tradycje.

 

23316816 858602614321465 6481877356468530586 n

  Certfikat dwumiesięcznika ''Sielskie Życie'' - ''Sielskie Życie Poleca''

 

W dniu 27 września 2017 roku Nasza Zagroda Edukacyjna ''Stefanówka'' zajeła I miejsce w kategorii ''Produkt turystyczny Częstochowy i regionu częstochowskiego'' XIII edycji konkursu organizowanego przez Częstochowską Organizację Turystyczną.


Ponadto jako jedyna z całego regionu częstochowskiego zdobyła prestiżową nagrodę na ''Pamiątkę turystyczną Częstochowy i regionu Częstochowskiego'' za pamiątkę turystyczną tzw. ''Wianek Stefański'' wytwarzany w Naszej Zagrodzie Edukacyjnej.

Nagrodę w imieniu całego zespołu odebrała Joanna Truś ''z rąk'' Pana Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka i Prezesa Częstochowskiej Organizacji Turystycznej Pana Stefana Nowaka.

 

20190716 115731

 

20190716 115605

Certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej za: ''Produkt turystyczny Częstochowy i regionu częstochowskiego'' oraz ''Pamiątkę turystyczną Częstochowy i regionu Częstochowskiego''

Logo Czstochowska Organizacja Turystyczna Wektorowe

 

Certyfikat Firma Przyjazna Owiacie Zagroda Stefanwka

Certfikat ''Oficyny Lex'' - ''Firma Przyjazna Oświacie''

 

W dniu 13 Lipca 2020 roku nasza Zagroda Edukacyjna ''Stefanówka'' otrzymała prestiżowy certyfikat ''Firmy Przyjaznej Oświacie''.

Naszą ofertę można znaleźć dzięki temu również w katalogu Oficyny Lex, który jest wygodnym narzędziem ułatwiającym pracę dyrektora. Można w nim znaleźć prezentacje firm, które swoją ofertę kierują do placówek oświatowych.